42 279 64 00
biuro@klarsan.pl

Filtry do wody » Filtry przemysłowe » Węglowe » Kolumny węglowe

Kolumny węglowe

KOLUMNY WĘGLOWE to urządzenia o szerokim zakresie wydajności 0,7 - 10,0 m3/h, których głównym zadaniem jest eliminacja z wody szkodliwych dla zdrowia związków. Urządzenie składa się z butli ciśnieniowej, głowicy sterującej Fleck do wyboru w wersji czasowej lub wolumetrycznej (objętościowej) oraz wypełnienia z węgla aktywnego o dużej zdolności sorpcyjnej. Wykonana z chemoodpornej żywicy epoksydowej dodatkowo wzmocnionej włóknem szklanym butla posiada atest Głównego Urzędu Dozoru Technicznego, certyfikat CE oraz ISO 9001. Wszystkie części i podzespoły kolumny węglowej posiadają atesty PZH.
Stosowane złoża węglowe charakteryzują się długą żywotnością (do 3 lat), wymaga jednak okresowego płukania. Płukanie polega na przepływie wody w kierunku przeciwnym do normalnego i odbywa się automatycznie.

Zastosowanie:
KOLUMNY WĘGLOWE montowane są na całej instalacji zapewniając uzdatnioną wodę we wszystkich punktach poboru wody.
Zastosowany węgiel aktywny skutecznie usuwa z wody chlor, rakotwórcze chlorowcopochodne, metale ciężkie, oraz związki pochodzenia organicznego, np. pestycydy, a także zawiesiny, żelazo, i inne zanieczyszczenia. Uzdatniona w kolumnach węglowych woda jest klarowna i pozbawiona nieprzyjemnego smaku i zapachu.

Stosowane wypełnienia:
- węgiel aktywny

W zależności od wyniku analizy wody i rodzaju instalacji wodnej firma KLARSAN dobiera odpowiednią wielkość kolumn węglowych oraz rodzaj głowicy.

Dane techniczne